fbpx

Ваш код клієнта: 264288

Кабинет дилера

Категорії

Як вибрати якісну сталь для металочерепиці і покрівельного профнастилу

Для виробництва якісної металочерепиці, яка прослужить багато років, важливо виготовити її з якісної сировини. Саме сировина є основоположним фактором того, як довго прослужить покрівля за умови правильного монтажу.

Сировина для виробництва металочерепиці і покрівельного профнастилу

Металочерепиця і покрівельний профнастил виробляються методом холодного прокату пофарбованої тонколистової гарячеоцинкованої сталі.
Ця сталь в розрізі виглядає так, як показано на рисунку 1.

2016-07-14 100003

Рисунок 1. Тонколистова сталь в розрізі

На сьогоднішній день кількість цинку, нанесеного в якості захисного шару сталі, регламентується ГОСТ 14918-69.
Відповідно до цього документа сталі діляться на класи в залежності від товщини покриття цинком наведені в табл. 1.

Таблиця 1. Класи гарячеоцинкованої сталі в залежності від вмісту цинку

Клас товщини Маса 1 м2 шару покриття, нанесеного з двох сторін, г Товщина покриття, мкм
П (підвищений) Св. 570 до 855 включ. Св. 40 до 60 включ.
1 Св. 258 до 570 включ. Св. 18 до 40 включ.
2 От 142,5 до 258 включ. Св. 10 до 18 включ.
У даній таблиці наведено значення цинку, розподілене з двох сторін сталевого листа, відповідно на стороні металочерепиці, яка контактує із зовнішнім середовищем, буде знаходитися тільки половина цинку.

У всіх європейських країнах, мінімальна товщина металу, який може бути використаний для покрівлі житлового будинку, повинна становити не менше 0,5 мм. Решта товщини можна використовувати тільки для навісів, козирків і т.і. Крім того, в Європі регламентується мінімальне значення вмісту цинку. Для покрівлі, призначеної для житлових будинків цей показник повинен бути не менше 225 гр/м2 з двох сторін. В Україні дана норма повинна вступити в силу з 1 січня 2017 року.

Виходячи з даних обмежень український споживач повинен чітко розуміти, що:
1. Для покрівлі житлового будинку необхідно використовувати металочерепицю або покрівельний профнастил виготовлені зі сталі товщиною не менше 0,5 мм і з вмістом цинку не менше 225 гр/м2;
2. Для покрівлі нежитлових приміщень, козирків і навісів можна виготовити покрівельні матеріали з металу товщиною менше 0,5 мм.

Основні виробники сировини для металочерепиці і покрівельного профнастилу

Європейські виробники сталевих рулонів часто маркують свою продукцію. Це дає можливість відсікати недобросовісних виробників, які прагнуть видавати свою продукцію з товщиною 0,5 мм і з вмістом цинку менше 225 гр/м2 - за метал з аналогічною товщиною, що містить необхідні 225 гр/м2, метал з реальною товщиною 0,42-0,43 мм - за метал з товщиною 0,45 мм, метал з товщиною 0,47-0,48 мм - за метал 0,5 мм.

Зі світових виробників на українському ринку найчастіше можна зустріти:

1. Thyssen Krupp (Німеччина);
2. SSAB (Швеція/Фінляндія);
3. Marcegaglia (Італія);
4. Аrcelor Mittal (Німеччина, Польща, Бельгія, Франція, Люксембург, Італія, Казахстан);
5. U. S. Steel Košice (Словаччина);
6. Dongbu Steel (Південна Корея);
7. Tata Steel (Туреччина, Індія)
8. Северсталь (Росія).

Як правило, на ринок України надходить сировина від вищеперелічених виробників з вмістом цинку наведеним в табл. 2.

Таблиця 2. Найбільш поширені в Україні значення вмісту цинку в тонколистової сталі від світових виробників.

Виробник Вміст цинку
максимальний мінімальний
Thyssen Krupp 275 -
SSAB 275 -
Аrcelor Mittal 275 225
Marcegaglia 275 145
Северсталь 275 220
Dongbu Steel 275 225
Voestalpine 275 225
U. S. Steel Košice 225 140
У Китайських виробників вміст цинку не перевищує 100-140 гр/м2, тому ми не розглядаємо їх метал як сировину для виробництва покрівельних матеріалів.

Щоб споживачеві було легше відрізнити виробника сталевого рулону, на нижчевикладених фотографіях можна побачити маркування, які наносяться на звороті сталевого листа.

1Фотографія 1. Один з варіантів маркування рулонів китайського виробництва: «SDL TYRB 20:07. «20:07» видно час її нанесення

2 photoФотографія 2. Маркування рулонів Arcelor Mittal німецького виробництва: «Arcelor Mittal Eisenhuettenstadt made in Germany 833272-1». Тільки так, і ніяк інакше маркує Arcelor Mittal рулони в Німеччині

3 photoФотографія 3. Маркування рулонів Arcelor Mittal польського виробництва: «Arcelor Mittal; 2016-JAN-20; 02;54»

4 photoФотографія 4. Маркування рулонів російського виробника «Северсталь»: «СВС 0,45 200 2015: 12.20 02.04». Маркування у Северсталі білого кольору, це відрізняє її від інших

5 photoФотографія 5. Маркування рулонів українського виробника «Модуль»: «MODULE - UKREINE 2015.12.23 Z100». Характерна особливість - це вказівка кількості цинку для покриття сталі

На жаль, доводиться констатувати, що недобросовісні виробники металочерепиці та профнастилу навчилися підробляти маркування європейських постачальників сировини, але як правило, вони значно занижують ціну на продукцію, виготовлену з підробленого сировини.

Можливі проблеми при використанні неякісної сировини

Важливе значення має якість покриття сталевого листа. Покриття сталевого оцинкованого листа складається з фізичної хімії, грунтовки і полімерного покриття (рис 1.). Відсутність грунтовки або фізичної хімії є поширеним недоліком, який приводить в непридатність полімерне покриття через 1-3 роки, воно відшаровується від цинку і в місці відшарування виникає корозія (фото. 6).

6 photoФотографія 6. Відшарування полімерного покриття від металу

Зверніть увагу, що полімерне покриття буває різної товщини. Глянсове полімерне покриття становить 25 мкм, а матове - 35 мкм. Також можливі покриття пурал і пластізол, але внаслідок своєї високої вартості сталь з такими покриттями в Україну поставляється тільки під замовлення.

Полімерне покриття повинне бути рівномірним, одноколірним і, природно, без дефектів (фото. 7), приклади яких наведені нижче.

7.1 photo7.1. Залипання

7.2 photo7.2. Зникаючі відбитки на поліестері

7.3 photo7.3. Зникаючі плями

7.4 photo7.4. Заломи або огранювання

7.5 photo7.5. Поздовжні непрокраси

7.6 photo7.6. Напливи фарби

7.7 photo7.7. Віспини

7.8 photo7.8. Фарбована корозія

7.9 photo7.9. Підгорання покриття

Можливі також і інші дефекти покриття: рожеві плями, різна товщинність основи, точки, плями корозії. Але у системного, великого заводу профілювальника проблеми з сировиною виявляються відділом контролю якості на етапі приймання сировини або на етапі виробництва, в момент надходження рулону на розмотування. У 99,9% випадків кінцевий споживач або дилер не зіткнуться з подібними дефектами, тому що з сировини з дефектами продукція не виготовляється. Якщо ж споживач вибирає покупку покрівельних матеріалів у дрібного мануфактурника, то повинен усвідомлювати, що контроль якості сировини проводиться досить «поверхнево» і є ризик отримати покрівельні матеріали з сировини з дефектами, а це негативно позначиться на експлуатаційних властивостях всього даху.

Короткі висновки

Підводячи підсумки, давайте ще раз зупинимося на факторах якості сировини, що застосовується для виготовлення металочерепиці і покрівельного профнастилу:

• Товщина металу повинна бути не менше 0,5 мм, якщо покрівля призначена для житлового будинку;
• Вміст цинку в сталі, з якої буде виготовлена ​​металочерепиця або профнастил, призначений для покрівлі житлового будинку має бути не менше 225 гр/м2;
• Якісний сталевий рулон пофарбованої сталі, як правило, має маркування із зворотного боку від пофарбованого шару. З цього маркування можна встановити виробника;
• Завод, який виготовляє металочерепицю, як правило, надає гарантію на свої вироби за умови дотримання правил монтажу та експлуатації покрівлі;
• Завод-виробник, має можливість виконати повну комплектацію покрівлі - добірними і кріпильними елементами, підпокрівельними плівками і утеплювачами, водостічною системою і софітами, мансардними вікнами і горищними сходами.

Тільки виконана з відповідної сировини металочерепиця буде приносити радість, спокій і затишок своєму власникові протягом багатьох років.